FooĐ*

*0.9 TiPS & TRiCKS

3. srpna 2009 v 17:11 | >ŁaĐy ŁoVeŁy
Pokud oklamete centrum sytosti, zhubnete...tady jsou tipy, jak TO provést...
ukusujte velmi malá sousta
používejte při jídle malou lžičku
jídlo si dávejte na malý dezertní talířek
food.gif food image by Enidtarozkrojte si housku či rohlík na 2-4menší díly, nikdy neukusujte celé pečivo
nabírejte si na vidličku bo lžíci až poté, co předchozí sousto spolknete
vědomě pracujte na své vůli a řekněte si: teď bych si ještě sice dala další housku, ale počkám 20minutek...pokud budu mít hlad i poté, sním ji...

» SouRCe

*0.8 TiPS & TRiCKS

3. srpna 2009 v 17:00 | >ŁaĐy ŁoVeŁy
Mléko
Mléko má vysoký obsah vápníku, který podporuje spalování tuků a zabraňuje zvětšování tukových buněk. Ovšem pozor na plnotučná mléka, ty se totiž rychle usazují v tukových tkáních.

Zelený čaj
Zelený čaj před každým jídlem podporuje spalování tuků. Také obsahuje polyfenoly, podporující oxidaci tuků a termogenezi, které tuky přeměňují na teplo.

Čištění zubů
pixelPodle jedné japonské studie, se lidé, kteří si pravidelně čistí zuby, rychleji zbavují nadbytečných kil. Vše spočívá v tom, že mozek si s číštěním zubů spojuje pocit: je po jídle. Tělo a pak cítí syté.

Žvýkání
pixelŽvýkáním se zrychluje náš metabolismus až o 20%. Ten kdo si žvýkačku dopřává každý den, může za rok zhubnout až o pět kilogramů.

Polévka
pixelTaké polévky nám pomáhají ke zhubnutí. Tělu však prospívají jen tehdy, pokud do nich nepřidáme smetanu nebo zápražku.

Žito
pixelPečivo z žita obsahuje 13% balastních látek a vlákniny, které v trávicím systému zajišťují pocit sytosti, což znamená, že jsou skvělé pro zeštíhlení.

Pohyb
pixelJe prokázáno, že štíhlí lidé jsou v pohybu více než ti, kteří mají pár kil navíc. Není však nutností každý den chodit běhat. Zkuste hubnout při sezení. Kopejte nohama nebo se třeba hýbejte ze strany na stranu. Můžete tak spotřebovat o 1500 kJ víc, než jen u obyčejného sezení.

Pálivá jídla
pixelPálivá paprika, pepř nebo chilli papričky podporují spalování tuků a to ještě několik hodin po jejich jídle.

Víno
pixelVíno nikdy nepijte na prázdný žaludek. Hladina cukru v krvi by tak rychle stoupla a náhle klesla, což způsobuje návaly hladu. Proto si sklenku vína raději dopřejte u oběda nebo večeře.

Dětská výživa
pixelDětská výživa se stala velkým hitem. A není se čemu divit: je zdravá, neobsahuje žádné konzervační látky, barviva ani tuk, navíc je plná vitamínu. Dětská ovocná výživa může být náhradou ovoce.

Váha
pixelNení dobré stoupat si na váhu každý den, budete si tak dávat vysoké cíle, čímž budete zbytečně pod velkým tlakem. Úplně stačí, když se zvážíte jedno za týden, nejlépe ve stejný den ráno a nalačno.

Akupresurní bod
pixelUprostřed mezi horním rtem a špičkou nosu je akupresurní bod, který pomáhá odstranit pocit hladu. Stačí, když tento bod několikrát během pěti sekund stlačíte, pocit hladu se tak zmírní.

*0.7 CeŁuŁiTíĐa :/

3. srpna 2009 v 16:51 | >ŁaĐy ŁoVeŁy

Faktory podporující celulitidu:

pití kávy a alkoholu
potraviny bohaté na tuky
(smažené pokrmy, cukry, uzeniny, chipsy, bílé pečivo, majonézy...)

kouření
nedostatečný pohyb
těsné prádlo
pixelstres
nadváha

Léčba celulitidy:

zdravá strava (sýrová nebo vařená zelenina, ovoce, tmavé pečivo...)
pravidelný pitný režim (nejlépe 2-3l čisté vody denně)
dostatek pohybu
masírování celého těla
kosmetické přípravky
sprchování teplou i studenou vodou
detoxikace

3 stupně celulitidy:

1 stupeň
Příznaky celulitidy jsou znatelné pouze, když zmáčknete kůži mezi dvěma prsty.
2 stupeň
Celulitidu lze vidět, když stojíte. Ale jakmile si lehnete,ztratí se.
3 stupeň
Pomerančovou kůži vidíte i v leže.


*0.6 SPaŁoVače Tuku

1. srpna 2009 v 18:56 | >ŁaĐy ŁoVeŁy
Jablka
Jablka jsou plná pektinu, což je balastní látka, která zvětšuje objem zkonzumované potravy. Díky ní máme déle pocit sytosti, podporuje trávení a vylučování tuku z těla!

Vodní meloun
Melouny jsou, co se hubnutí týče, skutečným pokladem. Proč? Protože obsahují 90% podíl vody, která uhasí žízeň a přitom skvěle pročišťuje. Navíc molekuly vitaminu A v něm obsažené omlazují pleť a to téměř při nulových kaloriích! (Ale pozor na cukr, meloun raději dopoledne)

Jahody
Tyto plody jsou pravou zásobárnou vitaminu C a díky této italizující látce jsou vynikajícím spalovačem tuků. Pektin, který známe z jablek, je tu obsažen také. Proto není od věci držet jahodovou dietu, nadbytečné kilogramy se po ní rozplynou. Jakmile budete mít příležitost, vyzkoušejte ji!


thdiamond-1.gif image by SaliskoAnanas
Enzym bromelain v něm obsažený výrazně urychluje spalování tuků. Tip: kdo si často zařazuje do jídelníčku několik silných plátků ananasu, bude při pouhých 56 kaloriích na 100 g zcela sytý a bude se moci už brzy radovat z plochého bříška!

thdiamond-1.gif image by SaliskoPapája
Papain, který papája obsahuje, podporuje látkovou výměnu a pomáhá při využití bílkovin. Kromě toho obsahuje poměrně vysoké procento vláknin. Ta skvěle napomáhá správné funkci střev.

thdiamond-1.gif image by SaliskoZázvor
Toto koření podporuje pročišťování organismu a odvádění škodlivin z těla. Co z toho vyplývá? Pijte častěji zázvorový čaj nebo si okořeňte jídlo zázvorem. Účinek poznáte sami!

thdiamond-1.gif image by SaliskoČesnek
Při rozmačkání dílků česneku se uvolňuje allicin. Tato účinná látka zabezpečuje nejen snižování hladiny cholesterolu, nýbrž podporuje také prokrvení těla. Další jeho velkou předností je, že také urychluje spalování tuků. Výsledkem pravidelné konzumace česneku je, že i tvrdošíjné tukové polštářky se postupně ztrácejí.

thdiamond-1.gif image by SaliskoChilli papričky
Capsain v chilli papričkách je skutečně tak ostrý, že nám díky němu nejenom vyvstane pot na čele, nýbrž se také výrazně urychlí látková výměna! Už při jídle je tělo naprogramováno na trávení potravy. Tím se tuk rychleji než obvykle přeměňuje na energii.

thdiamond-1.gif image by SaliskoChřest
S 10 kaloriemi na 100 g je jedničkou mezi zeleninou, která nám pomáhá při hubnutí! Díky svému vysokému obsahu draslíku odstraňuje všechny přebytečné kilogramy. A kdo ho jí neosolený, pročistí se ještě víc. Tip: pijte chřestovou vodu, vyplavuje z těla toxické látky!

*0.5 PiTNý RežiM

1. srpna 2009 v 18:53 | >ŁaĐy ŁoVeŁy
* čo si vyberieš? *

PEPSI,COLU alebo čaj,vodu ??

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY V PITNÉM REŽIMU

* pití až v okamžiku, kdy člověk cítí žízeň
* nedostatečný přísun tekutin během zvýšené námahy a v teplém počasí
* pití množství kávy, silného černého čaje a slazených limonád
* dlouhodobé pití jedné značky minerálky
* džusy a ovocné šťávy nalačno (dráždí žaludek)
* pití nápojů chladnějších než deset stupňů v horku nebo při sportu
* vypití velkého množství tekutin najednou po mnohahodinovém žíznění
zizen

7 důvodů proč pít

1. Dostatečné množství tekutin zajišťuje správnou látkovou výměnu, dobrou funkci ledvin, odstraňování odpadních látek, tělesnou i duševní svěžest.
2. Při nedostatečném příjmu tekutin se snižuje celkový tělesný výkon, mentální funkce, dochází k vyšší unavenosti, bolesti hlavy, kloubů, poruchám ledvin, v nejhorším případě může dojít až ke kolapsu krevního oběhu.
3. Voda je rozpouštědlem mnoha látek, které přijímáme a významně se uplatňuje v metabolismu.
4. Řada civilizačních chorob může být prvním příznakem nebo následkem déletrvajícího nedostatečného pitného režimu.
5. Pokud chcete mít krásnou pokožku, měli byste pitný režim dodržovat. Lidská pokožka bývá spolehlivým indikátorem toho, jak je pitný režim dodržován. Pokud je přísun tekutin stabilně nízký, tvoří se rychleji vrásky a kůže je již na pohled suchá a šedivá.
6. Tělo vodu také potřebuje jako chladicí kapalinu, brání tedy přehřátí organismu procesem pocení.
7. Nedostatek vody může způsobovat zácpu.

*0.4 oVoCie

1. srpna 2009 v 18:50 | >ŁaĐy ŁoVeŁy
**

CŁiCk Na oBRaZoK ↓


*0.3 StOP thiS fOOD

24. července 2009 v 13:20 | *wewa <3
MÍSTO KAFE SI DOPŘEJ DŽUS NEBO ZELENÝ ČAJ
Kofein obsahuje toxické látky a zadržuje vodu v těle. Dej si raději čerstvý džus nebo šálek zeleného čaje, který zrychlí tvůj metabolismus.


OMEZ SŮL
Sůl zadržuje v těle vodu a zpomaluje spalování tuků.

ZAPOMEŇ NA ROHLÍKY, VEKY... PROSTĚ BÍLÉ PEČIVO
Kašli na bílé pečivo! Vyměň ho za celozrnné. Kromě toho, že je zdravější, budeš se po něm cítit i déle najedená.

DEJ SI POŘÁDNOU SNÍDANI
Jez hlavně ráno. I když na to nejsi zvyklá, zkus to a uvidíš, že se to vyplatí! Dej si třeba jogurt, tmavý toast, vajíčka nebo cereálie s mlékem a oříšky, ať nastartuješ metabolismus.

CO NEJVÍCE VODY PRO KRÁSU
Nedostatek tekutin doslova ubližuje tvému tělu. Snaž se vypít kolem tří litrů neperlivé vody denně, stejně jako to dělají povinně všechny modelky a uvidíš, jak se ti brzy zlepší pleť!

DOBROU NOC
Nedostatek spánku má vliv na hormony, které působí na naše chutě = když málo spíš, máš pak mnohem větší chuť na nezdravá jídla.

VŠECHNY TUKY NEJSOU ŠPATNÉ
Tělo potřebuje tuky k tomu, aby mohlo dobře fungovat. Ale jen ty zdravé! Třeba takové, které jsou v olivovém oleji, oříšcích nebo třeba avokádu. Když přestaneš alespoň na čas se smaženými jídly a fast foodem, uvidíš, že budeš mít mnohem více energie!

PŘIDEJ ČESNEK a PÁLIVÉ PAPRIČKY
Česnek posílí imunitu a chilli papričky zrychlí metabolismus.

VYHOĎ CUKR
Zkus ze svého jídelníčku úplně vyškrtnout cukr a jeho nedostatek těle nahraď ovocem. Uvidíš, že po pár dnech se budeš cítit skvěle a lehce!

OPATRNĚ S ALKOHOLEM
Spolu s alkoholem se do tvého těla dostávají takzvané prázdné kalorie, které tělo neumí přeměnit v energii, blokuje vstřebávání živin a tvá pleť je pak pěkně zašedlá!

*0.2 ánO vz. nie

9. července 2009 v 9:47 | *wewa <3
Absolútne NIE!
- diéta, ktorá nie je šitá na mieru
- jednostranné diéty, ako napr. Atkinsonova pri ktorej sa jedia iba tuky alebo tzv. beztuková diéta
- fastfoodové stravovanie
- biela múka a produkty z nej
- sladené musli a conflakes
- ovocie a zelenina z trhu na frekventovanej ulici
- potraviny s umelými sladidlami
- sladené nápoje
- mastné mäso

Totálne ÁNO!
- čerstvá zelenina
- čerstvé ovocie
- probio jogurty
- mliečne zakysané výrobky
- polotučné syry
- olejové semená
- celozrnné pečivo a cestoviny
- ryby
- biele mäso
- klíčky

»sOurCe *IN*

*0.1 No SuGaR !

3. července 2009 v 16:13 | ŁaĐy ŁoVeŁy
NeBŁaHé VýSŁeĐKy NaĐMeRNeJ KoNZuMáCii CuKRu ↓


  • Cukr může oslabit imunitní systém.
  • Cukr narušuje hladiny minerálů v organismu.
  • Cukr může způsobit hyperaktivitu, úzkost, poruchy koncentrace a chování u dětí.
  • Cukr může výrazně zvýšit hladinu triglyceridů (tuků) v krvi.
  • Cukr přispívá k útlumu obranných reakcí proti bakteriální infekci.
  • Cukr způsobuje ztrátu elasticity a funkčnosti tkání; čím více cukru jíte, tím více elasticity a funkčnosti ztrácejí.
  • Cukr snižuje hladinu HDL (dobrého cholesterolu).
  • Cukr vede k deficitu chrómu v organismu.
  • Cukr vede k rakovině prsou, vaječníků, prostaty a konečníku.
 
 

Reklama