Beauty*

*0.5 NaJSiŁNeJší SPoJeNCi V ĐiéTe

3. srpna 2009 v 16:45 | >ŁaĐy ŁoVeŁy


 • Ananas (180 kJ/100 g) Obsahuje sice docela dost cukru, ale také enzym bromelain, který výrazně urychluje spalování tuků. Ananasové diety se vyznačují tím, že nejsou 'hladové' a necítíte se při nich vyčerpaně, protože v tomto ovoci je i spousta vitaminů a minerálů.
 • Grapefruit (94 kJ/100 g) Tenhle citrusový plod se chová jako spalovna tuků mimo jiné kvůli obsahu vitaminu C. Navíc nedodá tělu tolik cukrů jako třeba pomeranče a má dužinu nabitou pektiny - rozpustnou vlákninou urychlující látkovou výměnu.
 • Papája (240 kJ/100 g) Oproti jiné­mu ovoci obsahuje mnohem více trávicích enzymů. Podporuje tedy zpracování potravy a její ekonomické využití. Ale pozor. To všechno platí jen o čerstvé papáje - ta sušená je opravdu velmi kalorická.
 • Vodní meloun (67 kJ/100 g) Jeho přínos je ve velkém množství obsažené vody - až 90 %. Dokáže proto zahnat žízeň a částečně i hlad, přitom detoxikuje organismus.
 • Jablka (260 kJ/100 g) Také jablka pročišťují, protože obsahují pektin. Navíc však zasytí na delší dobu. Jablka jezte raději se slupkou - kvůli vitaminu C, který se drží těsně pod jejím povrchem.
 • Kiwi (238 kJ/100 g) Když už vám dieta poleze na nervy, zkuste do ní zařadit kiwi. Velkým obsahem draslíku totiž skvěle zbavuje stresu. Vitaminu C v něm najdete třikrát víc než ve středně velkém pomeranči.
 • Fazole (357 kJ/100 g) Všimli jste si, kolika diet jsou součástí? To není vůbec náhoda. Nejsou tučné, obsahují uhlohydráty s nízkým glykemickým indexem a také proteiny. Zasytí vás na dlouhou dobu, ale neztloustnete po nich.
 • Kapusta (165 kJ/100 g) Věděli jste, že v této zelenině je více vápníku než v mléce? K tomu celá škála dalších minerálů a energie prakticky žádná.
 • Červená řepa (100 kJ/100 g) Patří mezi nejpilnější detoxikátory a čističe krve, jaké můžete zkonzumovat. Se schopností odvádět škodlivé látky z těla funguje i na celulitidu!
 • Česnek (460 kJ/100 g) Když česnek rozmačkáte nebo propasírujete, uvolní se allicin, účinná látka snižující hladinu cholesterolu a zrychlující metabolismus. A to je při hubnutí velká pomoc!
 • Chřest (96 kJ/100 g) Rozhodně vítěz v soutěži o nejlepší zeleninu na hubnutí. Má totiž opravdu jen minimum energie. Prospívá nám rovněž množstvím minerálů.
 • Okurky (54 kJ/100 g) 95 % dužiny tvoří voda, ale je plná vitaminů C, B1 a B2.

*0.4 recept na krásu

8. července 2009 v 12:08 | *wewa <3


exclamation 1) pi [najlepšie vOdu]
pravidelne, 2 litre denne

exclamation 2) jedz [zdrawe jedlá]

exclamation 3) nefajči, nepi alkohol

exclamation 4) staraj sa o seba

exclamation 5) nestresuj sa

exclamation 6) športuj


sOurCe *
(uprawene)

*0.3 all day BEAUTY

3. července 2009 v 16:06 | *wewa <3

1] Sprchování

Jednoznačně ráno

Večerním sprchováním možná ušetříš cenné ranní minuty, ale zároveň se připravíš o vydatný zdroj energie. Proud vody totiž báječně masíruje tělo a stimuluje nervová zakončení. Povzbudivé účinky můžeš ještě zvýšit použitím sprchového gelu s masážními mikrogranulemi nebo masážním kartáčem. Kdy se během dne svlažíš znovu, záleží jen na tobě, ale ranní dávku rozhodně nevynechávej!


2]Mytí vlasů

Nejlépe ráno

Logika velí: Dáš-li účesu žádoucí tvar hned po ránu, budeš se cítit celý den dobře. Jestliže totéž podnikneš večer, během noci kadeře nevyhnutelně zválíš a ráno budeš mít plné ruce práce s napravováním 'škod'… A hlavně, lehneš-li si s čerstvě umytými vlasy na polštář, zvýší se produktivita mazových žlázek. Tím pádem hrozí, že budou prameny rychleji mastné.


3]Úpravu obočí

Hned po umytí obličeje

Pleť je měkká a póry zvětšené… Převedeno do praxe: vytržení chloupků rašících mimo pole tvého zájmu zkrátka nebude v tuhle chvíli tak nepříjemné. Kdyby ses i přesto zajíkala bolestí, zchlaď obočí kostkou ledu, ošetři ho zklidňující pleťovou vodou a poté krémem.


4]Péči o pleť

Po osprchování

Neexistuje vhodnější chvíle, kdy na pokožku těla 'zaútočit' zpevňujícími a zeštíhlujícími zbraněmi - právě teď je totiž dobře prokrvená, a tedy ideálně připravená. Přispěje k tomu, abys měla krásně tvarovanou pevnou postavu, a postupně odbourává i celulitidu. Ještě než opustíš koupelnu, postarej se také o pleť obličeje. Jelikož pára otevírá póry, účinné látky se snadněji propracují do hloubky. Pokožka kromě péče vyžaduje i ochranu před slunečním zářením a SPF potřebuje aspoň půl hodinky, než začne působit.


5]Líčení

Čtvrt hodiny po sprše

Zatímco spíš, hromadí se pod víčky voda a normálně trvá přibližně hodinu, než se zase přirozeným způsobem rozptýlí. Abys nemusela jít do práce s 'pytlíky' pod očima, použij navlhčené sáčky s heřmánkovým čajem nebo relaxační tampony s bílým čajem. Stačí je položit na víčka a asi deset minut odpočívat.
Hned poté je dobré začít s make-upem. Mezitím se totiž, obrazně řečeno, vzpamatoval přirozený tuk v pleti a začal znovu vytvářet jemný film, který ji krásně vyhladí. Jelikož obsahuje jemné částečky odrážející světlo, ospalou tvář okamžitě rozsvítí. S dalším 'vybarvováním' tváře pak pokračuj, jak jsi zvyklá.


6]Nanesení parfému

Před oblékáním

Parfém potřebuje přímý kontakt s pokožkou, protože teprve teplotou těla se vůně uvolní a začne se rozptylovat. Pokud není vůně těžká a kořeněná, můžeš ji kolem poledne použít znovu.


7]Masáž

Nejlépe odpoledne

"Pokud se ti víc hodí doba před obědem, objednej se nejdříve na 11. hodinu. Tělo se příjemně naladí na celý den. Před polednem doporučuji klidnější ajurvédskou nebo orientální masáž. Jestli se chystášte na lymfodrenážní nebo zeštíhlující ošetření, případně na peeling, naplánuj si je na odpoledne. No a k večeru je výborná masáž hlavy nebo nohou, zkrátka cokoli zklidňujícího, co tě ukolébá ke spánku a při čem nemusíš nijak spolupracovat."


8]Odlíčení

Před sportem a večer

Kůže bez vrstvy šminek lépe dýchá. Ani pot a nečistoty, kterými se pleť při sportu zanáší, nejsou v kombinaci s make--upem nic příjemného. Mysli však na hydrataci - ta by totiž měla následovat po každém odlíčení. "Pokud se chystáš do solária, počítej s tím, že s make-upem se obličej opálí méně," varuje kosmetička.


9]Lakování nehtů

Minimálně hodinu před spaním

Předpokládáme, že o strukturu ložního prádla vtištěnou do laku na nehtech nijak zvlášť nestojíš. Přesto se ti to občas podaří? Takovým koncům předejdeš, když si na sebe uděláš čas asi hodinku před zalehnutím do postele. Nejdříve je třeba nehty důkladně odmastit, nejlépe šedesátiprocentním lihem - v odlakovačích totiž bývají oleje. Poté nanes podklad, dvě vrstvy laku a nakonec svrchní vrstvičku lesku. Není to málo, takže buď při schnutí trpělivá.


10]Regenerační krémy

Okolo desáté večer

Zhruba dvě hodiny před půlnocí pleťové buňky přepínají na 'nápravný režim'. Kůže lépe přijímá účinné látky, buňky se snadněji regenerují a hojí. Bonus: Teplota pokožky se v noci mírně zvyšuje a zlepšuje se i její schopnost vstřebávat prospěšné látky. Abys dosáhla co největšího efektu, nejdřív tvář opláchni teplou vodou a krém trochu nahřej v dlaních. Zpevní a zvlhčí pokožku a nabízí nádherně svěží pocit po probuzení.


11]Péči o ruce a nohy

Těsně před spaním

Vedle postele natrvalo 'ubytuj' přípravky k péči o nohy, ruce a nehty. Před usnutím vždycky nakrémuj chodidla, případně přes ně ještě natáhni bavlněné ponožky - v teple se krém lépe vstřebá. Stejnou pozornost věnuj i rukám a kůžičkám nehtů. Ráno budou jako ze sametu!


*0.2 BIORYTMUS

3. července 2009 v 16:03 | *wewa <3

Co je to biorytmus?
Biorytmus je metoda, která se zakládá na datu narození a předpovídá naše výkonnostní cykly. Všichni podléháme našim vnitřním hodinám, které nám umožňují podávat v různých hodinách dne různé výkony.

Jsi skřivánek nebo sova?
Každý člověk reprezentuje jeden ze dvou základních chronotypů. Pokud chodí později spát a také bez problémů vstává, patří do kategorie takzvaných sov. Jeho protipólem je takzvaný skřivánek. Ten velice brzy usíná, ale je vzhůru opět hodně brzy ráno.

Každý z nás funguje jinak, ale každá denní hodina je jinak vhodná pro to, co děláme!

*0.1 tipy od SUPERMODELIEK

3. července 2009 v 15:56 | *wewa <3
*
SOURCE

Chceš mít krásně rozzářené oči hned po ránu? !968!

Namoč vatové tampónky do studeného mléka a na 5 minut je zkus přiložit na opuchlá víčka!

Právě když to nejmíň potřebuješ, objeví se ti na čele nebo na nose pupínek?
Přímo na zčervenalé místo přilož kostku ledu a vydrž nejméně 20 sekund - led zmírní zánět. Pak použij hydratační krém a oblíbený korektor.

Jak na sametově hladké ruce? i_0714.gif image by Salisko
Budou krásně jemné, když si je na 10 minut ponoříš do lázně ze 2 šálků plnotučného mléka a 2 šálků heřmánkového čaje.

Chceš bělejší zuby?
Zapomeň na citron, který ničí sklovinu! Máme tip, který voní i chutná! Jednou za čas (ne pravidelně!) si zuby přejeď čerstvými jahodami - osvědčeným přírodním bělidlem!

Aby lak na nehtech déle vydržel!
Před lakováním si nehty otři octem, který je dokonale očistí a odmastí. Použij podkladový lak a krásné nehtíky ti vydrží mnohem déle.

Jak mít sexy vlasy? koruna
Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Jedině zastřihávané a pravidelně myté lesklé vlásky ale vypadají krásně zdravě a sexy! Proto je třeba často používat balzámy, kondicionéry a další ozdravovadla. Neboj se jich a zkus je nějaký čas používat opravdu po každém mytí!

Nejsladší rty
Trápí tě suché a popraskané rty? Dá se na ně s úspěchem použít třeba med (pokud na něj nemáš alergii), nebo kosmetická vazelína, kterou seženeš v každé lékárně.

Líbí se ti porcelánová pleť? Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket
Pokud nejsi právě příznivcem solárka, mohla by tě zaujmout takzvaná "vypínací" maska na pleť. Je prý oblíbena hlavně v Japonsku… A jak na to? Nech si na deset minut na tváři zaschnout vaječný bílek.

Voda je základ!
Žádná z modelek nedá dopustit na obyčejnou vodu! Nezapomínej ani ty na hydrataci zevnitř. Zkus třeba pít 14 dní opravdu pravidelně každý den minimálně 2 litry vody. Uvidíš, jak se ti zlepší pleť!


COPY WITH SOURCE !!
 
 

Reklama